T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TRABZON / BEŞİKDÜZÜ - Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu

Şehit Öğretmen Gürhan Yardım Ortaokulu

Telefon
462 871 6932- 75 28
Belgegeçer
462 871 75 28
WEB
http://gurhanyardimortaokulu.meb.k12.tr
Adres
FATİH MAHALLESİ ŞHT. ÖĞRTM. G. YARDIM ORTAOKULU 61800 BEŞİKDÜZÜ TRABZON
Vizyon
Çalışanların görevlerini iyi yapmanın huzurunu duyduğu, hizmeti alan öğrenciler ve toplumsal çevrenin saygınlığını kazanmış, çalışma ortamı, öğrenci başarı ve davranışları ile çevresinde örnek teşkil eden bir ilköğretim okulu olmak.
Misyon
İlköğretim programında tespit edilmiş amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizi; ilgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenime hazırlamak. • Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, doğru düşünebilen, bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak. • Atatürk ilke ve inkılaplarına, T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen, milli, toplumsal değerlere sahip, ülkesini, milletini, bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak. • Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, iyi, mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak yetiştirmektir.
Başarılar
Akademik Başarılar: . Ortaöğretime öğrenci yerleştirmede il ortalamasının üzerinde yerleştirme oranları. . DPYB sınavlarında yüksek oranlarla kazanma. Sosyal, Sportif ve kültürel başarılar: . Kız Futbol Türkiye 1. liği ve 3. lüğü . Kız voleybol İl, Bölge birincilikleri (10 kez) ve Türkiye yarı finali katılımları . Badminton İl ve Bölge birincilikleri . Güreş Türkiye İlk Üçü . Erkek Futbol ilçe ve il dereceleri . Atletizm, kros v.b. bireysel dereceler . bu ve bunun gibi bir çok alanda 100´ü aşkın başarı 1999 yılında açılan ve kısa tarihinde gerek akademik alanda gerek diğer alanlarda adını bölge ve ulusal düzeyde duyurmuş bir okuluz.
Öğretmen :36
Rehber Öğretmen :3
Öğrenci :542
Derslik :25
Müzik Sınıfı :1
Resim Sınıfı :2
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :2
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :normal
Yemekhane :1
Kantin :1
Revir:1
Bahçe :1
Saatler
08:30-15:20
Isınma
kalorifer
Bağlantı
ADSL (8 Mbit)
Yabancı Dil
ingilizce
Pansiyon Bilgileri
yok
Lojman
0 -
Ulaşım
kara ve deniz yolu
Servis Bilgisi
okulumuz taşıma kapsamında değildir.
Yerleşim Yeri
Trabzon ilinin 45 km batısında Giresun sınırında bulunan ilçemiz 12000 nüfusa sahip şirin bir sahil kentidir. eğitim ve gelişmiş kültürü ile bilinen ilçemiz öğretmen lisesinden yetişip ülke geneline yayılan öğretmenler vasıtasıyla yaygın olarak tanınır ve sevilir. plajı, doğası, yöresel yemekleri ve sahil restoranlarıyla da son zamanlarda tercih edilir hale gelmiştir. eğitim yuvası olarak bilinen ilçemizde neredeyse her derece ve türden eğitim kurumu bulunmaktadır.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Trabzon merkeze 45km mesafede. Okulumuz İlçe merkezindedir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır